۰
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۳
کد مطلب : ۴۹۲۵۱
استاندار چهارمحال و بختیاری:

تدوین طرح و بسته توسعه جهشی چهارمحال و بختیاری

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت:طرح و بسته توسعه جهشی این استان آماده شده و در مرحله کارشناسی است که زودی رونمایی می شود.
تدوین طرح و بسته توسعه جهشی چهارمحال و بختیاری
به گزارش جهانبین نیوز؛  غلامعلی حیدری استاندار چهارمحال و بختیاری صبح امروز در شورای اداری این استان، اظهارکرد: در این شورا باید به مسائل راهبردی که به نفع مردم است پرداخت. 
 
وی فزود: برنامه سال ۱۴٠٠ در چهارمحال و بختیاری باید مشخص شود، اینکه طرح ها چند درصد پیشرفت فیزیکی دارند، چه اعتباری برای آن در نظر گرفته شده است و... 
 
استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: از فرصت مالی باقی مانده دولت که تا خرداد ۱۴٠۱ است استفاده شود تا جذب اعتبار بیشتر به نفع مردم انجام شود. 
 
حیدری عنوان کرد: برای سفر ریاست جمهور به چهارمحال و بختیاری موارد اقتصادی، توسعه ایی، زیرساختی و... احصا، بررسی و در قالب بسته ارائه شود. 
 
وی خاطرنشان کرد: آب باید به صورت عادلانه توزیع شود لذا باید تلاش کنیم این جمله راهبردی رئیس جمهور به نفع مردم چهارمحال و بختیاری دنبال شود، در حال حاضر با خشکسالی زیاد، بارش کم، خشک شدن منابع آبی مثل چشمه کوهرنگ و رشد جمعیت مواجه ایم بنابراین تامین منابع آب پایدار باید مد نظر قرار گیرد. 
 
استاندار چهارمحال و بختیاری به انتصاب شهرداران و دهیاران اشاره و اضافه کرد: با وجود گذشت چندین ماه از انتخابات، چند شهردار و دهیار در این استان انتخاب نشده اند، فرمانداران به این مهم توجه لازم داشته باشند چراکه دهیاران صدای مردم هستند. 
 
حیدری بیان کرد: تغییر رویکرد در بودجه ۱۴٠۱ مهار تورم با محوریت صندوق توسعه ملی است. 
 
وی با بیان اینکه استان های با درآمدهای زیاد و کم نباید با یکدیگر برابر باشند و نسخه واحد برای آن ها پیچید، تاکید کرد: مقرر شد اختیارات بیشتری به استانداران داده شود و یکی از آن ها درآمدهای مالیاتی است. 
 
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: منابعی که استانداران می توانند جهت توسعه استان در اختیار داشته باشند از سوی مدیران دستگاه های اجرایی بررسی و پیشنهاد شود. 
 
حیدری افزود: دو سوم از سال ۱۴٠٠ گذشته و برنامه این سال ۳۲ درصد پیشرفت داشته است. 
 
وی ادامه داد: فروش اموال مازاد دستگاه های اجرایی یکی از راه های تامین اعتبار است لذا باید پیگیری این بحث سرعت پیدا کند اما کیفیت نباید فدای سرعت شود، اموال با مراقبت ویژه به فروش برسد. 
 
استاندار چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: طرح و بسته توسعه جهشی این استان آماده شده و در مرحله کارشناسی است که به زودی رونمایی می شود. 
 
حیدری خاطرنشان کرد: مثلث توسعه سه ضلع دارد که یک ضلع آن منابع دولتی است و ضلع دیگر بنیادها است که می تواند اثرگذار باشد و به دنبال انعقاد تفاهم نامه با محوریت مناطق محروم با آن ها هستیم و منجر به گام بزرگی در توسعه استان می شود. 
 
وی اضافه کرد: ضلع سوم نیز سرمایه گذاری بخش خصوصی است که باید در شناسایی، رفع موانع از سرمایه گذاری و تشویق آن ها اهتمام ویژه ای داشته باشیم. 
 
استاندار چهارمحال و بختیاری بیان کرد: از شنبه سرکشی به دستگاه های اجرایی و فرمانداری ها به صورت سرزده و با محوریت پیشرفت برنامه ۱۴٠٠، رفع موانع تولید، تکریم ارباب رجوع و... آغاز می شود. 
 
حیدری تاکید کرد: برای استان های سردسیر مثل چهارمحال و بختیاری تخصیص اعتبار در ماه های اول سال صورت گیرد تا قدرت مانور وجود داشته باشد. 
 
انتهای پیام/۱٠۳۱ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰

ساعت:

۱۳:۲۱:۱۳

2 Dec 2021