۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۵
کد مطلب : ۴۸۲۱۸
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهرکرد خبر داد

برداشت 15 هزار تن گندم آبی و دیم از گندم‌زارهای شهرستان شهرکرد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهرکرد گفت: با شروع برداشت خوشه‌های طلایی گندم از مزارع شهرستان شهرکرد، پیش‌بینی می‌شود 15 هزار تن گندم برداشت شود.
برداشت 15 هزار تن گندم آبی و دیم از گندم‌زارهای شهرستان شهرکرد
فرهاد رفیعی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهرکرد در گفت‌وگو با جهانبین نیوز؛ اظهار کرد:  در سال زراعی 1400-99 حدود 10 هزار هکتار از اراضی شهرستان شهرکرد زیر کشت گندم آبی و دیم رفت که به دلیل کاهش بارندگی‌ها، تشدید خشکسالی و همچنین سرمازدگی حدود 24 درصد از مزارع گندم آبی و 60 درصد از مزارع گندم دیم شهرستان دچار خسارت شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهرکرد  سطح برداشت گندم شهرستان را 5 هزار و 170 هکتار اعلام کرد و افزود: با توجه به متوسط عملکرد گندم آبی شهرستان که چهار تن در هکتار و گندم دیم یک تن در هکتار است، پیش‌بینی می‌شود 15 هزار تن گندم از مزارع شهرستان شهرکرد برداشت شود.

رفیعی گفت: ارقام پیشگام، میهن و حیدری از مهم‌ترین ارقام گندم آبی کشت شده و سرداری و صدرا نیز مهم‌ترین رقم‌های گندم دیم  در شهرستان هستند.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از بذرهای اصلاح شده و عاری از علف هرز با قابلیت تولید بالا، رعایت تناوب، عمق کاشت و تراکم مناسب بذر، آبیاری به‌موقع، مبارزه به‌موقع با آفات، بیماری‌ها و علف‌های هرز، تغذیه گیاهی مناسب، استفاده از ادوات کشاورزی مکانیزه ازجمله عوامل تأثیرگذار در افزایش تولید هستند.

انتهای پیام/1031ج
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

ساعت:

۱۱:۵۷:۳۴

4 Aug 2021