۰
plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲
کد مطلب : ۴۶۸۱۹
امام جمعه شهرکرد:

دولتمردان در مسیر تنظیم بازار حرکت کنند

نماینده ولی فقیه درچهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با اشاره به وجود نابسامانی ها در بازار و وجود مشکلات اقتصادی، گفت: بازار وضعیت خوبی ندارد و مردم این نابه سامانی و عدم تنظیم بازار را به خوبی احساس می‌کنند.
دولتمردان در مسیر تنظیم بازار حرکت کنند
به گزارش جهانبین نیوز حجت الاسلام محمد علی نکونام در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرکرد با اشاره به اینکه همه انبیا معلمان بشریت هستند، عنوان کرد: مکتب پیامبران راه زندگی بشریت است چرا که تعالیم انبیا تعالیمی است که خداوند فرستاده است و این تعالیم، تعالیمی از سوی خداوند برای هدایت بشر است.
وی با اشاره به زندگی حضرت ایوب، بیان کرد: حضرت ایوب یکی از پیامبرانی بود که به شدت گرفتار سختی طاقت فرسایی شد.
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد عنوان کرد: حسد شیطان و خداوند برای این که بشریت ایوب را بشناسد سبب شد که خداوند اموال ایوب را بگیرد و ایوب با وجود اینکه فقیر شد، دست از شکرگزاری خداوند برنداشت و یک ذره از بندگی خداوند در زندگی ایوب کم نشد.
وی عنوان کرد: خداوند برای اینکه به بشریت نشان دهد که ایوب در تمام حالات شکر گ زار است، او را به بیماری مبتلا کرد و شرایط سختی برای ایوب ایجاد شد.
وی بیان کرد: ایوب در تمام شرایط شکرگزار خداوند بود و بندگی و سپاسگزاری می‌کرد.
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه درس‌هایی از زندگی حضرت ایوب گرفته می‌شود، بیان کرد: مؤمن با دگرگونی شرایط خللی در ایمانش ایجاد نمی‌شود و دگرگونی برای ایمانش ایجاد نمی‌شود.
وی بیان کرد: مؤمن گرفتاری هاش هر چقدر هم زیاد باشد از رحمت خداوند مأیوس نمی‌شود.
وی عنوان کرد: نهادینه کردن تقوا در درون موجب می‌شود که واجبات را به خوبی و زیبایی انجام دهیم.
وی با اشاره به اینکه امروز هشتم اسفند است و روز امور تربیتی اسلامی نام گرفته است، بیان کرد: مسئله تربیت از امور کلیدی برنامه‌های انبیا است.
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد ادامه داد: همه انبیا الهی آمدند تا بشر را تربیت کنند و انسان باید پاکیزه زندگی کند و بدی‌ها را از خود دور کند.
وی گفت: مسئله تربیت از وظایف همگانی است و همه از پدر و مادر تا مربیان، معلمان و… در تربیت نقش دارند.
وی با بیان اینکه یکی از شرایط عبادت اعتکاف است، گفت: شرایط برگزاری اعتکاف ایجاد نشد اما راه عبادت که بسته نشده است و باید برنامه عبادی در زندگی همه جایگاه بالایی داشته باشد.
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد در ادامه با اشاره به روز ۱۴ اسفند روز احسان و نیکوکاری عنوان کرد: کمیته امداد در همان روزهای ابتدایی انقلاب شکل گرفت و کمیته امداد به خوبی در این مسیر درخشیده است.
وی با اشاره به وجود نابسامانی‌ها و نبود تنظیم در بازار، بیان کرد: دولتمردان در مسیر تنظیم بازار حرکت کنند چرا که متاسفانه این روزها بازار وضعیت خوبی ندارد، مردم این نابه سامانی و عدم تنظیم بازار را به خوبی احساس می‌کنند، آن‌هایی که باید خود تنظیم‌کننده بازار باشند خود این افراد و نهادها با یکدیگر هماهنگ نیستند و ارتباط‌شان با تولیدکنندگان مناسب نیست.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹

ساعت:

۱۴:۵۳:۰۳

26 Feb 2021