کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

زدودن گرد و غبار از محرومیت ، رهاورد گروه های جهادی

27 دی 1399 ساعت 10:27

به همت گرو های رهروان امام خمینی، سید الشهدا، عاشقان ولایت حصار یک خانه محروم در شهرکرد چیده شد.


به گزارش جهانبین نیوز؛ بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به فرمان حضرت امام (ره) حركت‌های جهادی آغاز شد و نهاد جهاد سازندگی متولی انجام كارهای عمرانی در روستاها بود و امروز دانشجویان بسیجی با حضور در روستاهای محروم به نوعی در ادامه آن فعالیت ها ،كارهای بزرگی را در حوزه ‌های مختلف اعم از فرهنگی، آموزشی، بهداشتی و عمرانی به انجام رسانده و زمینه محرومیت‌زدایی مناطق مختلف كشور را به وجود آورده اند.

اردوهای جهادی بر اساس تدابیر مقام معظم رهبری با هدف اشاعه فرهنگ خدمات رسانی در بین جوانان دایر شده و بهترین فرصت برای گسترش فرهنگ كار و تلاش است، حضور دانشجویان بسیجی با تخصص‌های مختلف در مناطق محروم، خود یك هجرت بوده و این فرصت طلایی در راستای خودسازی و خدمت رسانی به محرومان آثار و بركات زیادی را به همراه دارد كه یكی از این آثار تزكیه نفس است.

محرومیت زدایی و ایجاد روحیه امید در مناطق محروم از مهمترین اهداف اردوهای جهادی است كه هر ساله توسط جوانانی غیرتمند كه آرامش و خوشی خود را در آسایش همنوعان خود می دانند در قالب گروه های جهادی بسیج از قشرهای پزشك، مهندس، دانشجو، طلبه و دانش آموز دنبال می شود و زكات علم، توانایی و سلامتی خود را با خدمت به مردم محروم می پردازند.

در یکی از خانه های اطراف شهرکرد، خانه ای است که هیچ حصاری ندارد و مقابل آن خانه تجمعی برای معتادن شده است که برخی از دستگاه های اجرایی و با همت گروه های جهادی و بچه های هیئت تصمیم به حصار چینی برای این خانه  کرده اند که امنیت آن خانواده برقرار باشد.هدف گروه های جهادی شاد کردن مردم در مناطق محروم است

حجت الاسلام عرفانی نژاد یکی از جهادگران در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوز؛ اظهار کرد: گروه های جهادی هرجا که نیاز به کمک باشد وارد گود میدان می شوند و از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند.

وی تصریح کرد: خانه ای در اطراف شهرکرد بدون حصار بود که اعضای آن خانواده امنیتی نداشتند و همین باعث شد که مردم به صورت خودجوش به کمک این خانواده آمده و حصار این خانه را بچینند.

حجت الاسلام عرفانی نژاد عنوان کرد: نیروه های جهادی به صورت داوطلب به مدت 3 ماه است که غیرت به خرج داده اند و کار بزرگی را شروع کردند.

وی خاطر نشان کرد: همیشه نباید چشم به مسئولین داشت ، گاهی اوقات این خود مردم هستند که همت می کنند و به هرجایی که مردم نیاز به کمک داشته باشند ورود پیدا می کنند.به گزارش جهانبین نیوز؛ خدمت رسانی به مناطق محروم و دورافتاده یكی از اهداف مهم بسیج سازندگی و اردوهای جهادی است .
تنها دل خوشی بچه های جهادی در این مناطق این است كه با كار و تلاش خود درعمران آبادی منطقه دل مردم را شاد كنند و خوشحالی وشادابی را در یك منطقه به مردم هدیه دهند.

انتهای پیام/1020ج
 
 


کد مطلب: 46449

آدرس مطلب :
https://www.jahanbinnews.ir/news/46449/زدودن-گرد-غبار-محرومیت-رهاورد-گروه-های-جهادی

جهان بین
  https://www.jahanbinnews.ir