۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۱
کد مطلب : ۴۶۳۴۱
قالیباف

جاده ترانزیتی لردگان_ ایذه باید تامین اعتبار شود

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه حدود 60 کیلومتر از جاده ترانزیتی اصفهان – خوزستان دو خطه است، اعتبار مورد نیاز برای چهار خطه شدن این محور باید تامین می‌شود.
جاده ترانزیتی لردگان_ ایذه باید تامین اعتبار شود
به گزارش جهانبین نیوز؛ صبح امروز پرواز محمدباقر قالیباف در فرودگاه شهرکرد به زمین نشست.
رئیس مجلس شورای اسلامی در راس هیاتی بلندپایه از نمایندگان مجلس در سفر دو روزه به چهارمحال و بختیاری سفر کرده است.

بازدید هوایی از پنج شهرستان چهارمحال و بختیاری، حضور در شورای اداری، دیدار با نماینده ولی فقیه در شهرکرد، برگزاری جلساتی با نخبگان و دیدار چهره به چهره با مردم از جمله برنامه‌های رئیس مجلس شورای اسلامی در سفر دو روزه خود به این استان خواهد بود.مشکلات مردم چهارمحال و بختیاری 48 ساعته بررسی و پیگیری می‌شود

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی پس از ورود به فرودگاه شهرکرد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نظارت میدانی با اولویت مناطق محروم یکی از مهم‌ترین برنامه‌هایی است که بر اساس رویکرد تحولی مجلس در دستور کار ما قرار دارد.

وی سفر به چهارمحال و بختیاری را سومین مقصد استانی مجلس شورای اسلامی دانست و  عنوان داشت: این استان بر اساس بررسی‌های صورت گرفته در شاخص‌های مختلف بهرمندی لازم را ندارد.

قالیباف با اشاره به برنامه‌هایسفر خود به چهارمحال و بختیاری یادآور شد: بنا بر برنامه‌ریزی صورت گرفته 48 ساعت در چهارمحال و بختیاری حضور داریم که در این مدت  بازدید از مناطق محروم استان و رسیدگی به مسائل مربوط به حوزه صنعت در دستور کار قرار دارد و در  خدمت مردم و مسئولان هستیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان داشت: امید است اکنون که در آستانه بودجه 1400 قرار گرفته ایم به جمع‌بندی درستی در  زمینه مشکلات چهارمحال و بختیاری برسیم.رفع مشکل بیکاری در منطقه اولویت اصلی است

قالیباف در ادامه سفر استانی خود به چهارمحال و بختیاری با حضور در شهرستان اردل از جاده گورمیزه بازدید کرد و اولین گفت‌وگوی دکتر قالیباف در این شهرستان با خانواده  شهید همت علی نصیری درخصوص احداث سد بهشت آباد و رفع مشکل بیکاری در این شهرستان بود. رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این مطالبه رفع مشکل بیکاری را اولویت اصلی منطقه عنوان کرد.بودجه تکمیل تونل گورمیزه تامین می‌شود

رئیس مجلس شورای اسلامی در بازدید از تونل گورمیزه در شهرستان اردل بیان داشت: این طرح 120 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی قول داد پس از بازگشت سفر چهارمحال و بختیاری در جلسه با وزیر راه و شهرسازی و نمایندگان استان در مجلس اعتبار تکمیل طرح تونل گورمیزه به طول حدود 2 کیلو متر را پیگیری و این طرح به زودی تکمیل شود.

جبران خسارت حادثه‌دیدگان شکستگی لوله نفت در سرخون

محمدباقر قالیباف در ادامه بازدید شهرستان اردل از مسیر لوله‌کشی ‌نفت سرخون و ترکیدگی آن بازدید ‌کرده و ‌از جبران خسارت حادثه‌دیدگانشکستگی لوله نفت در سرخون خبر داد.

وی در ادامه افزود: مشکل شکستگی خط انتقال نفت مارون به اصفهان با وزیر نفت در میان گذاشته خواهد شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در راستای ایمنی بیشتر، تدابیر لازم  اندیشیده می‌شود و نوسازی و انتخاب مسیر در برنامه قرار خواهد گرفت.

اعتبار تکمیل محور اردل - دوپلان در لایحه بودجه 1400 مورد توجه قرار می‌گیرد

محمدباقر قالیباف ‌در حاشیه بازدید از پروژه‌های شهرستان اردل بیان داشت: محور اردل ـ دوپلان، مرکز استان و سایر شهرستان‌های چهارمحال و بختیاری را به ایذه و خوزستان متصل می‌کند و این موضوع ویژگی منحصربه‌فردی برای شهرنشینان، روستاییان و عشایر استان فراهم می‌سازد.

وی با بیان اینکه محور اردل - دوپلان بر اساس گزارش‌های ارائه شده حدودا یک دهه است که با مشکلات مربوط به اعتبارات و موضوعات مختلف با کسری بودجه مواجه است اما بر اساس گزارش‌های ارائه شده مشکل این محور قابل حل است گفت: این موشوع توسط اعضای کمیسیون عمران که در استان حضور دارند مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

قالیباف خاطرنشان کرد: شواهد حاکی از آن است که پروژه نیاز به اعتبار قابل توجهی ندارد و در لایحه بودجه 1400 آن را مورد توجه قرار می‌گیرد این در حالی است که مسئولان اجرایی هم قول دادند پروژه را با سرعت پیش ببرند.

وی خط لوله سرخون را جزء پروژه‌های مهم استان عنوان و تاکید کرد: هماهنگی‌ها با  وزیر نفت صورت گرفته تا تدابیری اتخاذ و مسیر لوله به گونه‌ای نوسازی و انتخاب مسیر انجام شود تا ایمنی آن ارتقاء یابد.

رئیس مجلس شورای اسلامی علت شکستگی خط لوله سرخون را ریزش و جابه‌جایی زمین عنوان و بیان کرد: البته نشتی آن هم که باعث آلودگی محیط زیست به ویژه آب‌های سطحی و زیرزمینی شده را مورد بازدید قرار خواهیم داد تا بتوانیم تصمیم جدی برای رفع مشکل بگیریم؛ در همین راستا مقدمات موضوع از وزیر وزیر نفت در تهران پیگیری شد و با کارشناسان اینجا هم صحبت خواهیم کرد و برای جبران خسارت توجه جدی خواهیم کرد.

بازدید هوایی رئیس قوه مقننه از سد خرسان 3

رئیس قوه مقننه ‌در جریان سومین نظارت میدانی خود از چهارمحال و بختیاری به صورت هوایی از چاه‌های نفتی ساتع و ریگ و سد خرسان 3 بازدید کرد.

در این بازدید قالیباف در جریان میزان پیشرفت پروژه، مشکلات و موانع اجرای احداث سد خرسان 3 قرار گرفت.

به گزارش جهانبین نیوز؛ سد و نیروگاه خرسان 3 یکی از طرح‌های در حال اجرا در چهارمحال و بختیاری بوده که در بخش بالای رودخانه خرسان در فاصله 50 کیلومتری جنوب شرقی شهرستان لردگان واقع شده است.

بازدید میدانی قالیباف از جاده لردگان-ایذه

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در بدو ورود به شهرستان لردگان از جاده لردگان ـ ایذه بازدید کرد.

وی در جریان این بازدید از محور مواصلاتی لردگان-ایذه از نزدیک در جریان مشکلات این محور قرار گرفت.


 بازدید رئیس مجلس شورای  از مجتمع فولاد سفیددشت

دکتر محمدباقر قالیباف از طرح توسعه مجتمع فولاد سفیددشت بازدید کرد. با تکمیل زنجیره فولادسازی در این واحد تولیدی، زمینه تولید سالانه بیش از یک میلیون تُن آهن اسفنجی و تختال فراهم خواهد شد.

جاده ترانزیتی لردگان_ایذه باید تامین اعتبار شود 

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اجازه دهیم اقتصاد مردمی بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی کشور به درستی در اختیار مردم و جوانان قرار گرفته و به خوبی پیش برود.

 محمدباقر قالیباف در جریان نظارت میدانی خود از حوزه‌های انتخابیه نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری عصر امروز ‌در بازدید از جاده ترانزیتی لردگان ـ ایذه تاکید کرد: با توجه به اینکه حدود 60 کیلومتر از جاده ترانزیتی اصفهان – خوزستان دو خطه است، اعتبار مورد نیاز برای چهار خطه شدن این محور باید تامین می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی، افزود: تکمیل این جاده ارتباطی هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که 300 میلیارد تومان آن به استان چهارمحال و بختیاری و هزار و 200 میلیارد تومان آن به استان خوزستان اختصاص خواهد یافت.

انتهای پیام/1026ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹

ساعت:

۰۹:۲۲:۴۸

7 Jan 2021