۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷
کد مطلب : ۴۵۴۹۸

آغاز برداشت گردو از باغات شهرستان سامان/ پیش بینی تولید ۱۴۰۰ تن محصول گردو

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سامان از آغاز برداشت گردو از باغات شهرستان سامان خبر داد.
آغاز برداشت گردو از باغات شهرستان سامان/ پیش بینی تولید ۱۴۰۰ تن محصول گردو
به گزارش جهانبین نیوز ؛ يزدان احمدزاده مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سامان سطح زیر کشت گردو این شهرستان را حدود 900هکتار عنوان کردكه از اين مقدار 860 هكتار بصورت بارور ميباشد ، وي افزود: با توجه به شرایط جغرافیایی مناسب پیش بینی میشود امسال 1400 تن گردو از سطح باغات برداشت شود .

وی خاطر نشان کرد: ارقام گردو کشت شده عموما بذری، کاغذی و ارقام خارجی مانند چندلر، فرنور، پدرو هستند و بیشتر درآمد مردم این شهرستان از محل باغداری و تولید و فروش محصولات باغی از جمله گردوست .

احمدزاده اضافه کرد: طرح‌ سرشاخه کاری با هدف اصلاح درختان برای مقاومت در مقابل سرمازدگی و افزایش کمی و کیفی محصول طی سال جاری در سطح 10 هکتار از باغات سامان با موفقیت انجام گرفت.

وی گفت: از آنجایی که بیشتر باغداران را افراد مسن و سنتی تشکیل می دهند به نظر می رسد باید تبلیغات مناسب از طریق رسانه های جمعی و حضور در جمع باغداران و با نشان دادن عملی فواید سرشاخه کاری باغداران را نسبت به انجام سرشاخه کاری درختان گردو ترغیب و تشویق کرد.

احمدزاده در پایان افزود : مصرف گردو در تقویت حافظه، استحکام استخوان ها و پیشگیری از بیماری های قلبی و برخی سرطان ها نقش بسزایی دارد.

انتهای پیام/1020ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹

ساعت:

۱۲:۲۸:۴۷

14 Sep 2020