۰
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۹:۲۲
کد مطلب : ۲۱۱۲۰
انتقاد شدید نخست وزیر افراطی از ۱+۵؛

نتانیاهو: تسلیم ایران شده‌اند/ همه بپذیرند، من نمی‌پذیرم

نخست وزیر صهیونیست ها در راستای رقابت های انتخاباتی در سرزمین های اشغالی تلاش می کند از موضوع برنامه هسته ای ایران بهره ببرد و این روزها خود را در تیتر یک رسانه های دنیا باقی نگاه دارد.
نتانیاهو: تسلیم ایران شده‌اند/ همه بپذیرند، من نمی‌پذیرم
به گزارش جهانبین نیوز، نخست وزیر افراطی رژیم صهیونیستی با انتقاد شدید از کشورهای ۱+۵ گفته است که اگر همه کشورهای بزرگ جهان هم توافق با ایران را بپذیرند، وی نخواهد پذیرفت.

نخست وزیر صهیونیست ها که در سال های گذشته مدام تکرار می کرد ایران تا چند ماه دیگر به سلاح هسته ای مجهز خواهد شد از گفتگوهای هسته ای و نزدیک شدن به توافق نهایی به شدت نگران شده است و عصبانیت خود را با این جمله نشان داد که قدرت های جهانی از تلاش برای جلوگیری از اتمی شدن ایران دست کشیده اند و تسلیم ایران شده‌اند.

نخست وزیر صهیونیست ها در راستای رقابت های انتخاباتی در سرزمین های اشغالی تلاش می کند از موضوع برنامه هسته ای ایران بهره ببرد و این روزها خود را در تیتر یک رسانه های دنیا باقی نگاه دارد.

به نوشته بی بی سی، سخنان او در جلسه حزب لیکود در اطراف بیت المقدس درحالی مطرح می شود که گزارش ها حاکیست پیشرفت هایی در مذاکرات پنج به علاوه با ایران به دست آمده است. ضرب الاجل موفقیت این مذاکرات ماه مارس است.

نتانیاهو در جلسه روز چهارشنبه گفت: «از موافقتنامه ای که درحال شکل گرفتن است چنین برمی آید که آنها (قدرت ها) دست از تعهد خود کشیده اند و درحال پذیرش این موضوع هستند که ایران به تدریج ظرف چند سال آینده توانایی تولید مواد لازم برای تعداد زیادی سلاح اتمی را توسعه دهد.»

سایت رادیو فردا با اشاره به سخنان نخست وزیر صهیونیست ها نوشت: نخست وزیر اسرائیل که در روزهای اخیر علیه توافق هسته‌ای با ایران فعال‌تر شده است، شش قدرت جهانی را متهم کرد که به گفته او در برابر ایران، «تسلیم شده‌اند»

نتانیاهو بدون توجه به صدها کلاهک هسته‌ای صهیونیست ها، ایران را متهم به تلاش برای دستیابی به سلاح اتمی کرد و افزود: «بزرگترین چالشی که اسرائیل را تهدید می‌کند خطر مسلح شدن ایران به سلاح هسته‌ای است، آن هم با یک هدف اعلام شده که همانا نابودی ما است.»

وی که خود را برای انتخابات در سرزمین های اشغالی آماده می کند، در پایان گفته است: «حتی اگر آن‌ها (طرف‌های مذاکره با ایران) به توافق برسند، من حاضر به قبول آن نیستم.»

همزمان جان کری وزیر خارجه آمریکا گفته است که آقای نتانیاهو در مخالفت خود با مذاکرات احتمالا اشتباه می کند.

او روز چهارشنبه در جلسه کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان گفت که نمی خواهد در مورد نطق هفته آینده نخست وزیر اسرائیل در کنگره اظهار نظر کند.

به نوشته بی بی سی، انتظار می رود آقای نتانیاهو در این سخنرانی، که باعث جنجال زیادی شده، استدلال کند که تهران با حسن نیت مذاکره نمی کند و برخلاف ادعاهایش در پی ساخت سلاح اتمی است.

بنیامین نتانیاهو پیشتر موافقتنامه اولیه ژنو با ایران - موسوم به طرح عمل مشترک که گفتگوهای جاری ناشی از تمدید همان توافق است - را "معامله قرن" برای تهران خوانده بود.

نتانیاهو روز سه شنبه نیز گفته بود:‌ «اطلاعاتی که در روزهای اخیر به دست من رسیده نگرانی های ما درباره توافقی که میان قدرت ها و ایران در حال شکل گرفتن است را کاملا تشدید می کند.»

او گفته بود: «اگر این توافق امضا شود به ایران اجازه خواهد داد در آستانه بدل شدن به یک کشور اتمی قرار گیرد.»

نتانیاهو اضافه کرد:‌ «این وظیفه من به عنوان نخست وزیر است که هر چه در توان دارم برای جلوگیری از این توافق انجام دهم. در نتیجه به واشنگتن خواهم رفت... زیرا کنگره آمریکا احتمالا آخرین ترمز پیش از این توافق خواهد بود.»

انتهای خبر/۱۰۲۴ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خبرهای مارا در پیام رسان های زیر دنبال کنید

تاريخ:

پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

ساعت:

۱۲:۴۴:۳۱

20 Jun 2019