۰
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۹:۳۶
کد مطلب : ۲۰۹۹۰
فرمانده سپاه حضرت قمر بني هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری:

مردمی کردن اقتصاد راهکار مقابله با اقتصاد نفتی و دولتی است

سردار محمدسلیمانی گفت: مردم با نقش آفرینی خود در این برهه زمانی می توانند نقش مهمی در زمینه مردمی کردن اقتصاد بردارند چرا که همانطور که مقام معظم رهبری در جمع مردم آذربایجان شرقی فرمودند اقتصاد نفتی و دولتی دو اشکال اساسی اقتصاد کشور است.
مردمی کردن اقتصاد راهکار مقابله با اقتصاد نفتی و دولتی است
سردار رضا محمدسلیمانی در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوز با اشاره به گذشت یک سال از ابلاغ سیاستهای اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی اقتصادی پویا و زنده و تهاجمی ترین اقتصاد است.

سردار سلیمانی افزود: اقتصاد مقاومتی یک اقتصاد ریاضتی نیست بلکه اقتصادی است رو به جلو و دارای رشد و بالندگی که راهکاری است تا در شرایط فشار و تهدید وضعیت رفاهی مردم بهبود یابد.

وی در خصوص نقش اقتصاد مقاومتی در اصلاح الگوی مصرف و ترویج کالاهای داخلی تصریح کرد: با تقویت فرهنگ کار و تولید، اصلاح الگوی مصرف و پرهیز از اسراف و حمایت از تولید ملی که مخاطبین آن مردم هستند و با استفاده از حداکثر ظرفیت ها، امکانات و خودباوری و دمیدن روح خوداتکایی در بین مردم می توان در اصلاح الگوی مصرف تاثیر گذار بود.

سردار سلیمانی افزود: مردم با نقش آفرینی خود در این برهه زمانی می توانند نقش مهمی در زمینه مردمی کردن اقتصاد بردارند چرا که همانطور که مقام معظم رهبری در جمع مردم آذربایجان شرقی فرمودند اقتصاد نفتی و دولتی دو اشکال اساسی اقتصاد کشور است.

وی تنها راه برون رفت از تحريم هارا عمل در راستاي اقتصاد مقاومتي دانست و گفت: اقتصاد کشور ما نبايد با يک تکان دنيا به لرزه بيفتد چرا که با وجود ظرفيت هاي داخلي و جوانان مولد و کارآفرين، اقتصاد مقاومتي هم رنگ و بوي مطلوبي به خود مي گيرد و ايران از حيث وابستگي به کشورهاي ديگر بي نياز خواهد شد.

سليماني افزود: رويکرد مديريت جهادي، استفاده از ظرفيت هاي داخلي، ثبات اقتصادي، مردم محوري، امنيت اقلام راهبردي، اصلاح الگوي مصرف و فسادستيزي از مولفه هاي بسيار مهم در اجرايي نمودن اقتصاد مقاومتي است.

فرمانده سپاه حضرت قمر بني هاشم (ع) استان با اشاره به نقش اساسی اقتصاد مقاومتی در زمینه ایجاد اشتغال گفت: جوانان ما صاحبان انقلاب اند و باید با ورود به عرصه های اقتصادی و ایجاد طرحهای زودبازده، توسعه الگوهای تولیدی موفق و بهره گیری از توان حرکتهای جهادی به این حرکت و ایجاد اشتغال و کار سرعت و شتاب لازم را ببخشیم.

وی با اشاره به اقدامات اقتصاد مقاومتی سپاه و بسیج در استان بیان کرد: ایجاد کارها و شغلهای مولد و اعتقاد به شعار هر خانه یک کارخانه در این راستا و آموزش به عنوان بستر اصلی اقتصاد مقاومتی از جمله فعالیتهایی است که سپاه استان در اولویت کاری خود قرار داده است.

سلیمانی از واگذاری حدود 15 میلیارد تومان وام به افراد ذی صلاح در غالب گروههای چند نفری در جهت ایجاد مشاغل خانگی و کارگاههای زود بازده خبر داد و گفت: پرورش قارچ، گیاهان گلخانه ای، زنبور عسل، انواع ماکیان، ورمی کمپوست ماهیان سردآبی از مهمترین این طرح ها اند.

انتهای پیام/1020ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خبرهای مارا در پیام رسان های زیر دنبال کنید

تاريخ:

سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸

ساعت:

۲۱:۰۷:۴۹

25 Jun 2019